Uzm. Dr. Hasan İNSEL

Biyografi
İç Hastalıkları Uzmanı, Mayr Prevent Hekimi
“Sindirim Sanatı” kitabının yazarı

İstanbul’da doğan Dr. Hasan İnsel, Nişantaşı İngiliz Erkerk Lisesini(EHSB) bitirdikten sonra, doktorluk eğitimini İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlamıştır. Mezuniyet sonrası Almanya’da İç Hastalığı ihtisasını tamamlamış; Erlangen Üniversitesinde Gastroenterolojik Endoskopi ve Ultrason eğitimi ve Texas Advanced Health Center’da Carotis Doppler eğitimi almıştır.
Uzman olduktan sonra Almanya Düsseldorf’ta gastroenteroloji, sağlıklı yaşam, check-up ve önleyici tıp konularında çalışmıştır. Türkiye’ye döndüğünde İç Hastalığı Hekimliği yanında, Almanyadaki çalışmalarının devamı olarak o zamanlar için çok yeni kavramlar olan sağlıklı yaşam, check-up ve preventif tıp konularında yoğunlaşmıştır. İstanbul, Nişantaşında kurucu ortağı olduğu “İntermed Sağlık Kontrol Merkezi”ni açıp, Türkiye’de ilk defa bir çatı altında geniş kapsamlı teşhis ve check-up hizmetini başlatmıştır.

Dr. İnsel sağlıklı yaşam çalışmalarına yurtdışında da devam etmektedir. Merkezi Viyana’da olan ESAAM-Avrupa Önleyici, Rejeneratif ve Antiaging Tıp Derneğinin kurucu yönetim kurulu üyesi olan Dr. Hasan İnsel, WAAAM-World Academy of Anti Aging Medicine’in de Akademik Kurul üyesidir. Viyana Sigmund Freud Üniversitesi Corona Institute öğretim kadrosundadır, uluslarası sağlıklı yaşam eğitimleri vermektedir.

Columbia Cornell Universitesi New York Presbyterian Hastanesinin onbir yıl Uluslararası Bölüm Senior Danışmanlığını yapmış olan Dr. İnsel, Merkezi Michigan’da bulunan ve sağlıklı yaşam programları ve eğitimleri organize eden “International Association of Physicians for Healthy Living LLC” yi kurmuştur. Amerikada bulunduğu sürelerde, çeşitli kuruluşlarda “hastane ve klinik yönetimi” eğitimleri almıştır.

Türkiyede’de sağlıklı yaşam programları, eğitimleri ve Corporate Wellness programları organize eden Medigen’in kurucusu ve başkanıdır.

Uzun yıllar Milliyet Gazetesi Cadde ekinde “Saatleri Durduralım” isimli köşesinde sağlıklı yaşam ve önleyici tıp konularını işlemiş, HTV de “Vip and Fit” programını hazırlayıp, sunmuştur.

Dr. Hasan İnsel, Avusturyada sağlıklı sindirim ile ilgili F.X. Mayr eğitimini bitirerek, Avusturya Tabip Odası onaylı Mayr Prevent Hekimliği Uzmanı olmuştur.

Avusturya Klagenfurt’ta Gastroenterolojik Kineziyoloji ve Fonksiyonel Miyodianostik eğitimi almıştır ve IMAK Fonksiyonel Myodiagnostik derneği üyesidir.

Corporate Wellness konusunda şirketlere “Sağlıklı Sindirim ile Bağışıklık, Genç Kalma ve Sağlıklı Yaşam” seminerleri vermekte, kişisel workshoplar yapmaktadır.

Kurucusu olduğu İntermed’in Onursal Başkanı olan Dr. Hasan İnsel, İntermed’de “Modern Mayr Sindirim Sanatı ile Sağlıklı Yaşam” konusunda programlar yapmakta, eğitimler vermektedir.

Kendisinin “Modern Mayr Metodu ile SİNDİRİM SANATI” isimli kitabı vardır.

Instagram: @drhasaninsel @sindirimsanati

Email: hasaninsel@gmail.com

Youtube: drhasaninsel