Uzm. Dr. Didem KARAVELİOĞLU

Uzm. Dr. Didem KARAVELİOĞLU
Biyografi
1986 yılında Adana Anadolu Lisesinden mezun oldum ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım.

1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olup aynı yıl aynı üniversitenin iç hastalıkları kliniğinde ihtisasa başladım, İhtisasım sırasında Almanya, Tübingen, Eberhart Karls Universtat’de ve İspanya Valencia Üniversitesi’nde bulunan Gastroenteroloji kliniklerinde çalıştım.

1997 Aralık’ta iç hastalıkları ihtisasımı alarak NATO bursu ile İngiltere Birmingham’da bulunan Queen Elizabeth Hospital Liver Unit’ de karaciğer araştırmalarına katılarak karaciğer hücre kültürü üzerinde araştırma yaptım.

1998 yılında Türkiye’ye dönerek Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi Gastroenteroloji Kliniği’nde Gastroenteroloji ihtisasıma başladım. Burada Hepatoloji laboratuarını kurarak çalışmalarıma devam ettim. Bilindiği üzere karaciğer transplantasyonu merkezi olan Başkent Üniversitesi’nde Prof. Dr. Mehmet Haberal ile çalışarak karaciğer dokusundan Türkiye’de ilk defa insan karaciğerinin laboratuar ortamında üretimini gerçekleştirdim.

2003 yılında Başkent Üniversitesi’nin o yıl kurulan Konya Hastanesi’ndeki Gastroenteroloji kliniğinde Yardımcı Doçent olarak göreve başladım ve 2007 yılına kadar bu görevimi sürdürdüm.

2007 yılında üniversitedeki akademik kariyerimden ayrılıp Antalya Anadolu Hastanesi’nde görevimden sonra kendi adıma açtığım kliniğimde görevime devam ediyorum.