Uzm. Dr. Adil ZORLU

Biyografi
Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı
Psikodramatist - Psikoterapist
GAPS Practitioner
Clinic Pscyhoneuroimmunologyst (cPNİ )

Sırasıyla Mersin Fatih Sultan Mehmet İlkokulu, Mersin Tevfik Sırrı Gür Lisesinin ortaokul ve lise bölümlerinden mezun oldum. 1988 yılında girdiğim Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 1995 yılında bitirdim. Mezuniyetimin ardından 1995-1996 yılları arasında Aydın’ın Söke ilçesinde özel bir klinikte çalıştıktan sonra ilk atama kurasıyla Aksaray'ın Eskil ilçesindeki Kaputaş sağlık ocağı tabipliğine atandım. 1998 yılında Eskil Sağlık Grup Başkanlığı’na getirildim ve yaklaşık 4 yıl süreyle sürdürdüğüm bu görev devam ederken ek görevlendirme ile 2000 yılında Eskil Devlet Hastanesi kurucu başhekimliğine atandım. Kısa bir süre sonra aynı hastanede başhekim oldum. 2007-2012 yılları arasında Pamukkale Üniversite tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimimi tamamladıktan sonra, Kasım 2012-2014 tarihleri arasında Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanı olarak görev yaptım. Eş zamanlı olarak Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp 6. İhtisas Kurulu üyesi olarak cinsel suç mağdurları ile çalıştım. Kasım 2014 - Aralık 2016 tarihleri arasında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görev aldım.

Ocak 2017 tarihinden itibaren kendi isteğim ile kamu görevinden ayırılarak, kurduğum klinikte hizmet vermeye başladım. Kendi kliniğimde çalışıyor olmak bana dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme bozukluğu ve otizm ile daha yakından çalışma fırsatı sundu.

Eğitim Geçmişim:
· İzmir Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfı 2008-2009 Uygulamalı görüşme teknikleri eğitimi,
· Türkiye Psikiyatri Derneği -EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) eğitimi
· Türkiye Sosyal Psikiyatri Derneği evlilik-eş-aile terapileri temel eğitimi,
· Türkiye Psikiyatiri derneği Aile terapileri temel eğitimi,
· Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Anksiyete Bozukluğu Olan Çocuklarda Bilişsel Davranışçı Terapi
· Türkiye Çocuk ve Genç Psikiyatrisi Derneği Okul Çağı Çocukları İçin Duygulanım bozuklukları ve Şizofreni Görüşme çizelgesi“yapılandırılmış görüşme teknikleri” kursu
· İzmir Abdulkadir Özbek Psikodrama Enstitüsünde Psikodrama ve Grup psikoterapileri eğitimleri.
· GAPS Practitioner Training- Dr.Natasha Campbell-McBride tarafından.
· Optimum denge modeli 1-2
· Optimum denge modeli-3 (terapist eğitimi)
· Optimum denge modeli -Aile
· Klinik Psikonöromünoloji eğitimi :Natura Foundation Pychoneuroimmunology (PNİ) ve PNİ yönelimli terapiler
· Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Eğitici Eğitimi
· The Milton H. Erickson İnstitute of İstanbul : Ercksonian Hipnoterapi- Temel ve Orta Seviye eğitimleri
· Klinik Hipnoz Akademisi : Hipnoterapi eğitimleri( Regresyon: nonanalitik ve analitik regresyon, Af terapi, HYT:hipnotik yerinden işleme terapisi(zihinsel yeniden işleme), İmge terapi, Self hipnoterapi, PARTS terapi, Reintegrasyon terapi, Tekrar canlandırma(revivification), Dinamik zihninsel canlandırma(DMİ), Hipnotik swish, Anksiyete ve sosyal fobide bilişsel davranışlı hipnoz uygulamaları, İmaginative desensitization, Hipnotik farkındasızlık tekniği, Güvenli yer oluşturma teknikleri )