Op. Dr. Şenay Aycan

Op. Dr. Şenay AYCAN
Biyografi
1991 Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum.1996 yılında Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanlığımı tamamladım.O yıllarda mecburi hizmet kalktığı için 1997 Yılında Mersin'de özel muayenehane açtım ve 10 yıl boyunca kliniğimde hizmet verdim. Daha sonra İzmir'e taşındım ve yaklaşık 16 yıldır İzmir'de kendi kliniğimde halen hizmet vermekteyim.

2015 yılında İstanbul'da Lamaze İnternational Active Birth ve Hypnobirthing'in yetki verdiği İstanbul Doğum Akademisi’nde 9 ay süren Doğuma Hazırlık Eğitmenliği, Nefes Eğitmenliği ve Doula hizmeti konularında eğitmenlik sürecimi tamamladım.
2016 Yılında 6 ay süren CİSED -Cinsel Sağlık Enstitü Derneği’nden kadın ve erkekte Cinsel Terapi ve Vaginismus Terapistliği eğitimini tamamladım.

2018 yılında Dr Mustafa Atasoy'un kurucusu olduğu Fonksiyonel Tıp Akademisinde Fonksiyonel Tıp Eğitimlerini aldım ve Kadın Hormonları modülünde katkılar sundum ve deneyimlerimi paylaştım.
2019 yılında GAPS Türkiye'den Gaps Practitioner diyet uygulayıcı Eğitimini aldım
2020 yılında 5 Modül Süren Holistik Tıp Akademisinde Aromaterapi Eğitimlerini aldım

Halen İzmir'de kendi kliniğimde kadın hormonlarında disfonksiyonel durumlar için biyoeşdeğer tedaviler uygulamaktayım hem de Fonksiyonel Tıp yaklaşımı ve bütünsel bakış açısıyla danışanlar görmekteyim.