Op. Dr. Ahmet AKKOCA

Biyografi;
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunuyum.Mezuniyet sonrası Ağrı-Eleşkirt ilçesinde 8 aylık mecburi hizmetim sırasında TUS sınavını kazanarak gittiğim Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı oldum.1996 yılında İzmir Bornova Devlet Hastanesinde başladığım görevime ,1997 yılında İzmir’de Kadın Hastalıkları ve Doğum Dal Merkezi kurarak kamu görevim ile birlikte yürüttüm. 2008 yılında kamu görevimden ayrılarak sadece özel kliniğimde hasta kabulüne devam ettim.

2012 yılında için Lamaze İnternational,Active Birth ve Hypnobirthing kurumlarının yetkilendirdiği ‘İstanbul Doğum Akademisi’nde 9 ay 10 gün süren ‘Doğuma Hazırlık,Nefes Eğitimcisi ve Doula Eğitimi’konularında eğitmenlik sürecimi tamamladım.
Arkasından merkezi İngiltere’de olan Active Birth eğitmeni Janet Balaskas’dan Aktif Doğum Eğitmenliği eğitimi aldım.
‘Londra Psişik Çalışmalar Akademisi’nde öğretim görevlisi olan June Elleni Laine’den ‘Sağ Beyin ve Sezgileri Geliştirme Teknikleri’atölye çalışmalarına katıldım.
2015 yılında Amerika’da ‘The Farm’isminde doğal doğum konusunda bir merkezi olan ve literatürde zor doğumlarda kullanılan ‘Gaskin manevrası’diye kendi isminde bir manevrası olan İna May Gaskin’den zor doğumlar,omuz distosileri,makad doğumlar konusunda eğitim aldım.
2017 yılında CİSED -Cinsel Sağlık Enstitü Derneği’nden kadın ve erkekte cinsel terapi ,vaginismus tedavisi eğitimini tamamlayıp,sertifikasyona hak kazandım.
2018 yılında hipertansiyon tanısı almamla tanıştığım Fonksiyonel Tıp Akademisi’nde,kursiyer olarak başladığım Fonksiyonel Tıp eğitimlerini tamamlamış,sonrasında da Fonksiyonel Tıp Akademisi’nde eğitmenlik şeklinde görevime devam etmekteyim.
Kendi kliniğimde ise gerek biyoeşdeğer hormon tedavileri,gerekse hastalıklara bütünsel bakışla fonksiyonel tıp uygulamalarına devam etmekteyim.