Dr. Özgür Erdinç KARAKUZU

Biyografi;
2004 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 2004 -2005 yılları arasında 112 Acil Hekimliği yaptı. 2005 -2012 yılları arasında farklı illerde ve farklı kurumlarda Sorumlu Acil Hekimi olarak görev yaptı.
2012 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde Diyaliz Hekimliği eğitimini tamamladı. 2020 yılına kadar meslek hayatını Diyaliz Hekimi olarak geçirdi. Diyaliz Hekimi olarak kronik hastalıkları yakinen tecrübe etti ve günümüz tıbbının kronik hastalıklara olan çaresizliği karşısında farklı arayışlara yöneldi.

2017 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nden Fitoterapi eğitimi alarak Fitoterapi Hekimi unvanını aldı.
2018 yılında 200 yıllık bir geçmişi olan Homeopati eğitimini Sağlık Bakanlığı’ndan aldı ve Homeopati Hekimi unvanını aldı.
Mesleki eğitim ve araştırmaları devam ederken 2017 yılında Fonksiyonel Tıp ile tanıştı ve tüm meslek yaşamı değişti. Fonksiyonel Tıp Akademisinde tüm modülleri alarak eğitimlerini tamamladı ve yine Fonksiyonel Tıp Akademisinde Detoksifikasyon ve Nörokognitif modülünde eğitmen olarak görev aldı. Halen Fonksiyonel Tıp alanında farklı kurumlarda Fonksiyonel Tıp eğitimleri vermektedir.
2 yıldır İstanbul’da kurmuş olduğu kliniğinde hastalarını kabul edip tanı ve tedavilerini yapmaktadır.